22 במרץ 2010

מה צריך לכלול עמוד ה MySpace שלי ?


מאמר זה מתייחס לא ל- MySpace רגיל אלא ל- MySpace Music .

לזמרים ולהקות חשוב לפרסם את עצמם באמצעות אתר ב – MySpace , ולכן חשוב לדעת מה יש לכלול באתר וממה להימנע בעיצובו:

מרכיבי עמוד MySpace Music :

תמונת פרופיל
זו צריכה להיות תמונה שרואים בה את הפנים כדי ליצור תקשורת אנושית עם הצופה.
דוגמה לאתר עם תמונת פרופיל טובה היא העמוד של Carrie Underwood.

התמונה גדולה ורואים את הפנים ברור. רקע התכלת נעים והוא משתלב יפה עם המראה הבהיר של הזמרת והחולצה הכחולה שהיא לובשת. בצד ימין משולב וידאו של ריאיון עם קרי בו היא מדברת על שירי האלבום החדש שלה ומשולבים קטעים מהשירים. בתור מבקרת באתר שלא מכירה את הזמרת זה מצא חן בעיני כי הסרטון איפשר לי לטעום מהשירים לה וגם להתרשם ממנה.

ביוגרפיה קצרה
הביוגרפיה צריכה להיות קצרה ותמציתית מכיוון שלאנשים אין סבלנות לקרוא סיפור חיים או מאמר על מוסיקה. היא צריכה לכלול עובדות על הזמר כפי שהוא היום.
התרשמתי שזמרים כבר מודעים לכך שלאנשים אין סבלנות לקרוא ביוגרפיות ויש כאלה המעדיפים לשים סירטון במקום טקסט. דוגמה: האתר של Celine Dion .
עידכון: העיצוב של האתר שונה וכעת הוא כולל גם ביוגרפיה.
צפיתי באתר הרשמי שלה והתרשמתי מהדרך בה היא משווקת את עצמה. לסלין דיון יש מועדון לקוחות VIP וכדי להירשם למועדון הזה צריך לשלם דמי מנוי שנתיים. החברות במועדון מקנה הטבות כמו רכישה מוקדמת של כרטיסים להופעות, מקומות טובים והנחות. לדעתי זו דרך מקצועית ואובייקטיבית ליצור מאגר לקוחות קבוע שיש לו כוח קנייה ורצון לרכוש את המוצרים שלה.

קישור לאתר הרשמי:
כל עמודי הזמרים ב MySpace Music שנכנסתי אליהם כללו קישור לאתר הרשמי . זה מובן מאליו שזמר יתן קישור לאתר הרשמי שלו. האתר הרשמי כולל מידע מקיף על הזמר - ביוגרפיה, דיסקוגרפיה, תמונות, סרטוני וידאו, חדשות , מידע על הופעות ובדרך כלל גם פורום.
באתר של Giorgia Fumanti מופיע לא רק קישור אל האתר הרשמי : http://www.giorgiafumanti.com/ אלא גם באנר למייספייס שלה שניתן להעתיק.

תמונות וסרטוני וידאו :

לדעת מחבר המאמר התמונות והסרטונים לא צריכים להופיע בעמוד הראשי אלא להפנות אליהם באמצעות קישורים שיופיעו מתחת לתמונת הפרופיל.
לדעתו אפשר להוסיף לעמוד הראשי לכל היותר וידאו אחד.
במהלך הגלישה נתקלתי בעמוד פרופיל שכלל רק וידאו אחד, האתר של Melle Augustine , אבל עמודי פרופיל אחרים שביקרתי בהם כללו שלושה סרטוני וידאו ומעלה וזה לא נתן תחושה של אתר עמוס. אולי בגלל שהם מסדורים בטור אחד ולא מפוזרים על פני האתר.
בקשר לתמונות - ל Giorgia Fumenti יש קישור בפרופיל שלה לאלבומי תמונות, כמו שהמחבר מציע, אך הפרופיל שלה כולל גם מצגת תמונות .
מוסיקה

המוסיקה שלך, זה הדבר האמיתי שבשבילו כדאי ליצור את האתר. תן לאנשים להאזין למוסיקה שלך ותן להם להוסיף אותה לפרופילים שלהם. אל תאפשר למוסיקה להתנגן באופן אוטומטי כשאנשים מגיעים לדף שלך כי יש לגולשים נטייה לפתוח כמה עמודים בו זמנית ואם בוקע רעש מכמה אתרים בבת אחת, הגולש יסגור את כולם מבלי להאזין לאף אחד.
תן לאנשים להתרשם קודם מהאתר שלך, לצפות בתמונה ובביוגרפיה ולאחר מכן תן להם ללחוץ על כפתור הנגן.
כל עמוד ב MySpace Music יכלול נגן שירים. בדרך כלל הזמרים מאפשרים ההאזנה לשירים מלאים אך יש מקרים שבהם הם מאפשרים האזנה רק לקטעים מהשירים.
השפעות מוסיקליות
המטרה כאן היא לגרום לכך שימצאו אותך גם במהלך חיפושים של זמרים אחרים.
אם אנשים אוהבים את להקה A והסגנון שלך דומה ללהקה A אז השם של להקה A צריך להופיע בעמוד שלך כדי שכאשר אנשים יחפשו בגוגל את להקה A הם ימצאו אותך.

בין ההשפעות המוסיקליות שמציינת Giorgia Fumanti בפרופיל שלה מופיעים , Enya , Loreena McKennitt .

רשומות בבלוג

רשומות בבלוג של MySpace יעיליות כעדכוני חדשות עבור מבקרים מזדמנים באתר שלך.
ודא שיש לך כותרות משכנעות כי זה כל מה שרואים בפרופיל שלך.

דברים שיש להמנע מהם בעיצוב עמוד MySpace :

רקע שמסתיר את הטקסט
מכיוון שהדבר החשוב ביותר הוא שאנשים יוכלו לקרוא את הטקסט ולראות על מה ללחוץ אסור שתמונת רקע תעלים את הטקסט או תקשה על קריאתו.
דוגמה לטקסט בלתי קריא לחלוטין אפשר למצוא באתר של Enya .
למרות שזה MySpace רשמי של הזמרת העיצוב שלו גרוע, הרקע צורם, הוא לא מאפשר לקרוא את הטקסט, וגם יש בעיה של פונטים- הכתב בכלל לא קריא והכל נראה שם כמו קישקוש גדול. זה לא מתאים לזמרת במעמדה.
הייתי מצפה שמנהל ה MySpace שלה יכנס לשם ויתקן את מה שצריך.
תגובות זבל
אם זמר אחר או להקה אחרת רוצים לשים פרסומת לעצמם בחלק של התגובות , אל תאפשר זאת. העמוד שלך איננו קיר של פוסטרים ולא מקום עבור אנשים לומר "בואו ותכנסו לאתר שלי". התגובות נועדו כדי שמעריצים יוכלו להביע את אהבתם למוסיקה שלך וכדי שיוכלו לשאול מתי תבוא להופיע בעיר שלהם.

אנימציה
טקסט מעופף וכל מיני אובייקטים זזים וזוהרים מציגים אותך באופן מגוחך ומסיתים את תשומת הלב מהמסר. אם יש לך וידאו מצוייר למוסיקה שלך זה בסדר אבל לא משהו אחר.

לסיכום: למרות שהמחבר לא מייחס חשיבות רבה ל MySpace Music התרשמתי שהוא כלי יחצני טוב ושזמרים מנצלים אותו עד למקסימום. האתרים שלהם כוללים קישורים לחנויות מקוונות שבהן ניתן לרכוש את האלבומים שלהם, לוח הופעות, קישורים לאתרים שמשווקים כרטיסים להופעות, וחומר מגוון שכולל תמונות, נגן שירים וסרטוני וידאו.

זה כלי יחצני שמאפשר לזמר שליטה מלאה על התכנים שמתפרסמים בו, והוא מאפשר לשמור על קשר עם המעריצים שיכולים להצטרף לאתר כחברים ולפרסם תגובות .

הרשומה מבוססת על המאמר:
Dubber, So what should be on my MySpace page, New Music Strategy, 9.5.2008

ועל תוספות שלי - בדיקת אתרי MySpace Music, התרשמות אישית שלי וסיכום.

תגובה 1: