24 במרץ 2009

אינטרנט עוזר בשיעורי בית

אינטרנט עוזר בשיעורי בית

Net Help for Homework / by David Shamah
JPOST STREET, June 2007, p.18

זה דבר אחד להכין שיעורי בית בינואר או פברואר ודבר אחר להכין שיעורים כאשר מזג האוויר כל כך יפה וסוף השנה בפתח. אז אתה אומר : סלחו לי על הדמעות שאני מזיל, בזמן שאני לומד לבחינות הסיום,
על שעות כיף אבודות שיכולתי לבלות בשמש.

המחבר שמבין את כאב התלמידים מציע כמה אתרים שעונים על שאלות. כותב המאמר טוען שאלה אתרים יודעי כל שיכולים לעזור בשיעורי בית.
אלה הם מנועי חיפוש שנותנים שרות של Q & A : Question And Answer .
בין הדוגמאות שהוא מביא הם האתרים של YAHOO ו- LIVE .
הוא טוען שרוב הסיכויים הם שמישהו כבר שאל את אותן שאלות (וקיבל תשובות) אז כל מה שנשאר לעשות זה להקליד את מונח החיפוש בתיבת החיפוש ותקבל את המידע.
האתרים האלה אינם דוגמא טובה לאתרי עזרה בשיעורי בית ויש להם גם בעיה של אמינות שגם המחבר מציין אותה.
ל YAHOO ו ל- MSN יש שירותים אחרים: Yahoo Education , וגם שרות שממש מוגדר כעזרה בשיעורי בית: Homework Help . השירות של MSN נקרא: Encarta Education והוא כולל אנציקלופדיה, מילון ואטלס.שירותי ה Q & A טובים למקרה שאדם רוצה לדעת משהו שקשור לתחביבים, משהו שלא מחייב מקורות מידע אמינים.
לדוגמא : חיפשתי את מילות היצירה : Exsultate Jubilate של מוצארט .
חיפשתי את המידע ב Answers.com , מנוע חיפוש שנותן שירות כזה: WikiAnswers.com, וקיבלתי את הטקסט בלטינית ובאנגלית. אינני יודעת מהו המקור הביבליוגרפי של המידע ומיהו המתרגם אך מכיוון שלא חיפשתי את המידע לצורך עבודה, אלא רק מתוך עניין ביצירה, אין זה משנה.
הדבר שונה לגמרי כאשר תלמיד מחפש מידע לצורך הכנת עבודה.
המחבר מסיים את הכתבה עם המלצה לפנות אל ספרן המקצועי, האדם שיודע היכן הספרים נמצאים ומה יש בתוכם.
הוא מציין את השירות החינמי של ספריית הקונגרס שמאפשר לשלוח שאלות ב email כמעט בכל נושא והספרן יכוון אותו למקורות המידע שיעזרו לו.

Exsultate Jubilate - YouTube

תגובה 1:

  1. אני שמחה לראות בלוג חדש של ספרנית. ביילע-אמא של מתבגרים

    השבמחק