3 באוג׳ 2012

Espresso Book Machine - On Demand Books

הפטנט של Espresso Book Machine מאפשר ייצור של ספרים בכריכת נייר בדקות ספרות במקום לפי הזמנה אישית. הפטנט מאפשר ייצור מיידי של ספר על פי הזמנה אישית.
הקטלוג הדיגיטלי של המכשיר - EspressNet כולל 7 מיליון כותרים בשפות שונות עם זכויות יוצרים ובלי זכויות יוצרים והוא מאפשר גם הוצאה עצמית של ספרים.
היתרון עבור הלקוחות הוא האפשרות לבצע הזמנה לפי בקשתך מתוך מגוון רחב של כותרים בשפות שונות במקום שבו מותקן המכשיר - חנויות ספרים, ספריות ומשווקים אחרים.
עבור המשווקים והספריות היתרון הוא אפשרות שיווק של מבחר גדול ומגוון של כותרים ללא הצורך בהחזקת מלאי עודף.
עבור המוציאים לאור המכשיר הוא חלק מהשיווק הדיגיטלי של הכותרים שלהם. המכשיר מאפשר צינור שיווק נוסף וחשיפה מוגברת לכותרים שלהם.
המכשיר פותר גם את בעיית "אזל מהמלאי".
הסופרים יכולים באמצעותו להרוויח הכנסה נוספת במקום ההפסדים שנגרמים להם ממכירות בשוק הספרים המשומשים.

Espresso Book Machine - The EBM Technologyלספריה הציבורית של סקרמנטו - Sacramento Public Library  יש שרות של הוצאה לאור עבור סופרים מקומיים שמאפשר לכל אחד שמעוניין בכך להוציא את ספרו לאור באמצעות Espresso Book Machine.
השירות נקרא - I Street Press. הספרייה מקיימת גם כיתות הדרכה לכתיבה יוצרת, לשימוש במכשיר לשם הוצאה עצמית  ולשם הדפסת ספר מתוך המאגר הקיים בקטלוג של המכשיר.


3 תגובות:

 1. רעיון טוב, במיוחד לספריות איפה שאפשר להדפיס עותקים נוספים במידת הצורך ולא לקנות אותם מראש כי אולי יצטרכו.
  השאלה כמה זה עולה ואם זה משתלם.

  השבמחק
 2. מבחינת המחיר זה לא משתלם. המכשיר עולה כ 150,000 דולר. עבור ספריה הרבה יותר זול לקנות עותקים נוספים של פריטים מבוקשים מאשר לרכוש מכשיר כזה.

  השבמחק
 3. שלום,
  היינו מעוניינים להביא לתשומת לבך את פרויקט החממה הספרותית של סטימצקי – כאשר מי שבוחר להוציא ספר במסגרת "החממה" זוכה לקבל תגמול של 30% ממחיר המכירה, בין אם הוא בוחר להוציא את הספר בפורמט דיגיטאלי ובין אם במודפס. מדובר באחוז גבוה מאוד ביחס לאחוזים בשוק.
  החממה הספרותית מאפשרת להוציא לאור ספר במימון עצמי. אולם בניגוד להוצאות האחרות סך עלות הפקת והדפסת הספר נעה בין 15-25 אלף שקלים (המחיר תלוי מספר עמודים ומספר עותקים שהסופר בתיאום עם ההוצאה מחליט להדפיס). מדובר בהוצאה לאור של ספר דיגיטלי מוצפן לצד ספר מודפס שיוצג במדפים ייעודים ובבולטות בכל 140 חנויות רשת סטימצקי. מעבר ליתרון הבולטות בחנויות, היתרון נוסף הוא עניין זכויות היוצרים. בחממה הספרותית זכויות היוצרים נשארות אצל הסופר, עם חתימת החוזה אנו מבקשים בלעדיות של שנה אחת בלבד על מכירת הספר בחנויות. זכויות היוצרים חייבות להיות שייכות למחבר ואינן עוברות לחממה הספרותית גם בתקופת החוזה.
  לקריאת פרטים נוספים על הפרויקט -
  http://www.steimatzky.co.il/hamama/
  נשמח לשמוע את דעתך בנושא.

  השבמחק