10 ביולי 2012

Library Vending Machine

הספריה הציבורית של Fullerton הציבה מתקן להשאלת ספרים - Library Vending Machine בקרבת תחנת הרכבת כך שהנוסעים לעבודה יוכלו לשאול ספרים ולהחזירם בדרכם לתחנת הרכבת וממנה וגם להעביר את זמן הנסיעה בקריאה.
המתקן מכיל כ- 500 רבי מכר מאוסף הספריה וכל מנוי שברשותו כרטיס ספריה בתוקף ללא חובות לספריה מעל 5 דולר,  יכול לשאול ממנו ספרים.
המתקן שבנוי במתכונת של מכונה למכירת חטיפים ושתייה כולל גם תיבה להחזרת ספרים ועלותו כ 35,000 דולר.
רכישתו והצבתו במקום מרכזי מיועדת להקל על מנויים שאין להם פנאי להגיע לספריה ולאפשר להם לשאול ספרים ולהחזירם בדרכם לעבודה ולסידורים.

מתוך אתר האינטרנט של הספריה : Fullerton Public Library


מתוך המאמר : Fullerton Installs $35,000 Book Vending Machine
4 תגובות:

 1. אני אוהבת את המכונה הזאת !
  יש כזאת , או דומה לה בספריה של ראש העין , בטח את יודעת .
  היה מתאים לי שתהיה לפחות תיבה להחזרת ספרים מחוץ לספריה שלי . המכונה הזאת נראית לי חלום מבחינתי ...

  השבמחק
  תשובות
  1. מכונה מדליקה!
   ההשקעה לא מסתיימת בעלות המכונה.

   אם כבר חלומות, הייתי מציבה מכונות בכל תחנת רכבת ומאפשרת השאלה והחזרה בכל מכונה/תחנה.

   ירדנה

   מחק
  2. אין כזו מכונה בראש העין!!! מכונת הספרים בראש העין לא פעילה. מידי פעם מנסים להפעיל אותה והיא הכלאה בין מכונת סנדביצ'ים למכונה למכירת.מעטפות שיש בבנק הדואר. מנהלת הספריה מנסה לקדם את המכונה של איזה בחור נחמד שמחובר לנבחרי ציבור אבל המוצר שלו ממש לא תקין ומאוד בעייתי עם מלא תקלות ומיגבלות ולכן גם לא פעיל.

   מחק
 2. המתקן המתואר במאמר הוא לא המתקן של ספריית ראש העין. המתקן של ספריית ראש העין מורכב מתאים לאחסון ספרים שהוזמנו על ידי המנויים מהספרייה ומחכים לאיסופם.

  המתקן המתואר במאמר זה הוא מבנה של מכונה לממכר שתייה וחטיפים שמכיל כ 500 ספרים מאוסף הספרייה ומאפשר לקורא לבחור ספר מהמבחר ולשאול אותו במקום.

  השבמחק